Sledujte nás      CK  +420 603 830 556  |  Autobusová doprava +420 777 888 338 |  amano@amano.cz | Novinky

TOSKÁNSKO + CINQUE TERRE

5
LETOŠNÍ NOVINKA
Termíny zájezdu: 
11. - 15. 05. 2022
POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA
5100 Kč

Objevte s námi ráj turistů na pobřeží Ligurského moře, který byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO s pohádkovými plážemi a křišťálově čistou vodou. Cinque Terre (tzv. Pět území) je oblast na východním pobřeží Ligurie a patří k nejmalebnějším koutům Itálie. Skrývá krásné scenérie díky roztroušeným vesničkám, které jsou vystavěny na hlubokých mořských srázech. Ligurské moře omývá celý region Ligurie. Park Cinque Terre je tak dokonalým spojením přírody, moře a typických ligurských vesniček, kde zažijete ten pravý poklidný italský život. Jako magnet láká turisty také město Pisa se svou Šikmou věží a dalšími skvosty ze seznamu UNESCO. Chlouby města Lucca jsou ukryty za mohutným cihlovým opevněním, které se dochovalo v původní podobě, a ne nadarmo se říká „město sta kostelů“. Na závěr se můžete nechat unášet krásou města Florencie – perlou Toskánska.

PROGRAM:

1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd                                                                                                                  

2. den: v ranních hodinách příjezd do městečka La Spezia, odkud se vydáme vlakem (za poplatek cca 16 €) do okouzlující oblasti Cinque Terre.- je to oblast pěti malebných rybářských vesniček - Riomaggiore, Corniglia, Manarola, Vernazza a Monterosso.

Možnost individuálního volna pro Vás po dohodě s průvodcem.

Poté návrat vlakem zpět do La Spezia a odjezd autobusem na ubytování.

3. den: Po snídani následuje odjezd do města Pisa – prohlédneme si katedrálu zasvěcenou Panně Marii Nanebevzaté a Baptisterium sv. Jana s hřbitovem Camposanto Monumentale. Největším lákadlem je samozřejmě 56 m vysoká Šikmá věž. Pro veřejnost je znovu otevřena od roku 2001 a vystoupit můžete až na její vrchol, odkud se vám naskytne překrásný výhled na toskánské město s červenými střechami.Následovat bude přejezd do elegantního města Lucca, rodiště italského hudebního skladatele Giacoma Pucciniho. Prohlédneme si nejzajímavější památky – kostel San Michele in Foro, katedrála Duomo di San Martino stojící na náměstí Piazza San Martino, na náměstí Piazza dell'Anfiteatro najdeme oválný římský amfiteátr. Můžete se vydat také na 4 km dlouhou procházku po hradbách lemovaných stromy, odtud uvidíte město z ptačí perspektivy. Přejezd na ubytování 

4. den : po snídani se vydáme na celodenní prohlídku metropole Toskánska – Florencie, poklad italské architektury.Z památek můžeme vidět gotickou katedrálu Dóm Santa Maria dei Fiori, která je pátou největší na světě, Giottovu zvonici a Palazzo Vecchio – Starý palác dnes slouží jako radnice města.Navštívíme slavné náměstí Signoria se sochou Davida a také most Ponte Vecchio – nazývaný jako „most zlatníků“ přes řeku Arno s kašnou s pitnou vodou.Kostel San Lorenzo s Medicejskou kaplí.Galleria Uffizi – jedna z nejznámějších galerií na světě s díly např. Leonarda da Vinci, Michelangela Buonarroti, Rubense, Rembrandta, Giotta, Sandro Botticelliho.Po náročném dni si můžete odpočinout v jedné z nejkrásnějších zahrad – Giardini di Boboli, v blízkosti galerie Palazzo Pitti.                                                                                                                                                                                                Poté odjezd zpět do ČR.                                                                                                                                                                                              

5. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách